_GOTOBOTTOM
Early Aviation
Discuss World War I and the early years of aviation thru 1934.
PWS A 1:48 żywica "Resin"
RYSZARD
_VISITCOMMUNITY
Krakow, Poland
Joined: August 21, 2010
KitMaker: 486 posts
AeroScale: 485 posts
Posted: Sunday, December 11, 2011 - 04:42 AM UTC
[b]PWS A 1:48 w barwach 122 EM ,2 PL Kraków 1932

Krotka historia samolotu (przedruk z internetu)
Samolot PWS-A, chociaż stanowił tylko przejściowe rozwiązanie braków sprzętowych w polskim lotnictwie myśliwskim lat dwudziestych, okazał się konstrukcją trwałą, udaną i lubianą przez pilotów. W historii lotnictwa polskiego zapisał się jako wyposażenie jednostek pierwszej linii, jak również przez długie lata sprzęt do szkolenia pilotów, a także jako samolot pierwszego polskiego lotniczego zespołu akrobacyjnego – „Trójki Bajana”.Samolot ten był wlaściwie licencyjnym samolotem Avia BH-33
CZAS NA PRZEDSTAWIENIE KRÓTKIE MODELU
No cóz powiem że raczej do elity ten modelik nie należy:) Jeżeli chodzi o samą składalność to jest to modelik "Tylko dla orłów" Nowicjuszom raczej tego nie polecam .Całkowicie zrazili by sie do modelarstwa :cry: Ja wykonałem go raczej tak jak wytwórnia wypościła ,no może z małymi dodatkami .Szkoda mi było czasu i nerwów do(no cóż mam taki charakter,) . poprawiania tych baboli ,a naprawdę było by co zmieniać . Wymienię tu dla przykładu ,skrzydło ,silnik ,kadłub i wiele innych rzeczy.Wiem że jest u kolegów na warsztacie ten modelik i na pewno go zrobi o wiele lepiej a nawet bardziej zbliżony będzie do oryginału i CHWAŁA IM ZA TO :super: Ja jak pisałem zrobiłem go prosto z pudla aby można było go zobaczyć w tej nie poprawianej formie a przy okazji pokazać co wyjdzie z żywic wyciągniętych prosto z pudelka
No ale dość klapania czas na fotki ,robione jak ktoś napisał nieprofesjonalnie .(zgadzam sie z tym w zupelnośći :oops: )

















[/quote]

Merlin
Staff MemberSenior Editor
AEROSCALE
#017
_VISITCOMMUNITY
United Kingdom
Joined: June 11, 2003
KitMaker: 17,582 posts
AeroScale: 12,795 posts
Posted: Monday, December 12, 2011 - 10:20 AM UTC
Hi again Ryszard (and Michal)

At the risk of sounding repetitive, let's get on the case with these beauties and sort out English Reviews/Features - these are just too good to let slip by.

All the best

Rowan
 _GOTOTOP