_GOTOBOTTOM
Early Aviation
Discuss World War I and the early years of aviation thru 1934.
PWS 10 1:48 ResinX
RYSZARD
_VISITCOMMUNITY
Krakow, Poland
Joined: August 21, 2010
KitMaker: 486 posts
AeroScale: 485 posts
Posted: Sunday, December 11, 2011 - 04:44 AM UTC
[quote="RH"]PUK,PUK !! to znowu ja :lama: Tym razem z modelem żywicznym firmy RESIN w 1:48 samolotu PWS 10. No cóż nie będę się rozpisywał nad modelem, delikatnie powiem, że nie jest to szczyt możliwości (mowa tu o wypraskach, ma się rozumieć ). Postanowiłem, że wykonam go jako prosto z pudełka bez ingerowania głębszego w materiał. Doszedłem do wniosku, że szkoda mi nerwów i czasu na przerabianie tego płatowca. Oczywiście ambicja modelarska zmusiła mnie do małych (wręcz mikroskopijnych) poprawek, a mianowicie wykonanie rynienek w kadłubie w miejscach umocowania karabinów m. i otworów w przedniej części osłon silnika. I to wszystko. Osoby, które lubią krytykować moje modele, na pewno nie zostawią na nim suchej nitki:) ......, ale w tym przypadku będą mieli zupełna racje. iwo:
Wracając do samego samolotu, wykonałem go w barwach 4 PL w Toruniu, wykorzystałem kalki z godłem z P-1c a numer wywoławczy jest w części domniemany, na fotce widać tylko literę T.
Zdjęcie samolotu i mini historię pilota, który latał na nim zaczerpnąłem z widokówki, którą znalazłem w internecie i którą jeżeli można chciałbym tu przedstawić jako uzupełnienie galerii.





A tu sama galeria



























 _GOTOTOP