_GOTOBOTTOM
World War II
Discuss WWII and the era directly before and after the war from 1935-1949.
Hosted by Rowan Baylis
Douglas A-20 Boston IIIA (1:48 Italeri/ AMT/
RYSZARD
_VISITCOMMUNITY
Krakow, Poland
Joined: August 21, 2010
KitMaker: 486 posts
AeroScale: 485 posts
Posted: Wednesday, August 01, 2012 - 11:25 PM UTC



Udało mi sie mimo upałów skończyć ten modelik
Nie boję się stwierdzić ze jest to jakby amerykańska wersja Łosia ,tylko troszkę większa .
Wszak trend na tego typu samoloty w latach trzydziestych XX w. był we wszystkich krajach posiadających rozbudowany przemysł lotniczy.Podobne konstrukcje gdzie bombardier siedział w oszklonym przodzie , za nim w kabinie pilot ,a z tylu tylny strzelec ,..Cala ta menażeria mieściła sie w wąskim kadłubie .Podobnie bylo w naszym rodzimym łosiu . No ale dość tego nudziarstwa ,zresztą wszystkie te mądrości można sobie poczytać w monografii
Sam model to Italeri a właściwie przepak modelu AMT/ERTL.Tak że jakość jest jaka jest , Prawdę mówiąc należałoby w nim zmienić silniki na żywiczne ,te trosze są "fe" Ale dałem temu spokój i troszkę tylko poprawiłem bo i tak na inne dodatki sie wypłaciłem ,a mianowicie na kalki Aeroscale i blaszki Parta (które są niestety potrzebne .
Model w malowaniu Dywizjonu 342"Lorraine" w którym latali piloci francuscy .Dywizjon stacjonował na lotnisku Hartford Bridge w czerwcu 1944.Jeżeli ktoś wie wiecej o tym dywizjonie ,to może sie podzielić wiadomościami ,bo ja więcej nic nie napisze ,bo nie wiem :oops:












eclarson
_VISITCOMMUNITY
Ohio, United States
Joined: February 22, 2010
KitMaker: 171 posts
AeroScale: 166 posts
Posted: Thursday, August 02, 2012 - 07:02 AM UTC
Excellent! Not a kit you often see built. Very nice work.

I like the photos with the base and background. The black & white one in particular looks like it could be the real thing.

Cheers,
Eric
russamotto
_VISITCOMMUNITY
Utah, United States
Joined: December 14, 2007
KitMaker: 3,389 posts
AeroScale: 375 posts
Posted: Thursday, August 02, 2012 - 03:57 PM UTC
That is a very attractive build. I like the A-20 and one day I intend to build one. I hope it turns out half as well.
phantom_phanatic309
#372
_VISITCOMMUNITY
United Kingdom
Joined: March 10, 2010
KitMaker: 2,568 posts
AeroScale: 1,619 posts
Posted: Friday, August 03, 2012 - 06:04 AM UTC
Nice work. I especially like the overpainted stripes on the wing. Very nicely done. Always had a bit of soft spot for the A-20 so its always good to see.
I have the AMT A-20J in my stash, and I really should get it done sometime. Seeing yours gives me more incentive!
RYSZARD
_VISITCOMMUNITY
Krakow, Poland
Joined: August 21, 2010
KitMaker: 486 posts
AeroScale: 485 posts
Posted: Friday, August 03, 2012 - 06:18 AM UTC
A-20G Havoc is waiting in the queue to be done
 _GOTOTOP