_GOTOBOTTOM
Cold War (1950-1974)
Discuss the aircraft modeling subjects during the Cold War period.
Hosted by Tim Hatton
EC-121 Heller 1:72
RYSZARD
_VISITCOMMUNITY
Krakow, Poland
Joined: August 21, 2010
KitMaker: 486 posts
AeroScale: 485 posts
Posted: Saturday, July 19, 2014 - 08:33 PM UTC



Lockheed EC-121 Warning Star (z ang. "gwiazda ostrzegawcza") – pierwszy amerykański samolot wczesnego ostrzegania i dozoru przestrzeni powietrznej zbudowany na bazie samolotu transportowego Lockheed Super Constellation dla USAF i US Navy. Pełnił rolę samolotu wczesnego ostrzegania dalekich obszarów (m.in w systemie Distant Early Warning Line). Oficjalnie maszyna była nazywana Warning Star, ale częściej określano ją mianem Connie lub Super Connie, zdrobnieniem od nazwy samolotu bazowego Constellation.


Model dość stary ,jeszcze z wypukłymi liniami podziału . W pierwotnej postaci ,prosto z pudla raczej nie zbyt ciekawie sie zapowiadał.Na szczęście do niego istnieją bogate części waloryzacyjne.Takie jak ,kompletne silniki ,klapy ,oraz elementy radaru .Wszystko to żywiczne ,po z tym bogata blaszka .Ze względów finansowych ,zastosowałem tylko blaszki i silniki ,które ,są tu w 100% potrzebne gdyż te w modelu w niczym nie przypominają pierwowzoru. Jeszcze ze swojej strony poprawiłem linie podziału blach na wklęsłe .Oczywiście osoby które mają w planach ten model budować i ewentualnie startować nim w zawodach ,proponuję dokupić wszystkie waloryzacje .Widziałem w necie model zrobiony z wszystkimi dodatkami ,+ malowanie ,które jest na samym początku mojej prezentacji .Model jest ciekawy i myślę że byłby wysoko punktowany .
Na wstępie parę fotek zestawu do waloryzowania silnika ,które zakupiłem ,oraz fotki części z pudla dla porównania
oczywiście blaszki też są na zdjęciach ,widać tam wycięte części wyposażenia kabiny ,Która moim zdaniem jest robiona bez sensu ,bo i tak nic nie widać po zamknięciu "skorupy"









A model wyszedł jaki wyszedł :oops:






JClapp
#259
_VISITCOMMUNITY
Massachusetts, United States
Joined: October 23, 2011
KitMaker: 2,265 posts
AeroScale: 1,715 posts
Posted: Saturday, July 19, 2014 - 08:41 PM UTC
lovely model!
A personal favorite aircraft of mine. Though when I knew them they were gull grey and white.
Joel_W
Staff MemberAssociate Editor
AUTOMODELER
_VISITCOMMUNITY
New York, United States
Joined: December 04, 2010
KitMaker: 11,666 posts
AeroScale: 7,410 posts
Posted: Sunday, July 20, 2014 - 02:36 AM UTC
Ryszard

Just an absolutely Fantastic build and conversion. Your painting and decaling is just superb.

Paul Fisher is certainly a master craftsman in his design and execution of these conversion kits. Those PE inserts for the wheel wells are simply astonishing.

Joel

RYSZARD
_VISITCOMMUNITY
Krakow, Poland
Joined: August 21, 2010
KitMaker: 486 posts
AeroScale: 485 posts
Posted: Sunday, July 20, 2014 - 03:45 AM UTC

Nice to read such praise. Thanks!

Soon, the forum is another model in the colors of the USA
berndm
_VISITCOMMUNITY
Niedersachsen, Germany
Joined: March 26, 2014
KitMaker: 844 posts
AeroScale: 630 posts
Posted: Monday, July 21, 2014 - 03:41 AM UTC
Hi Ryszard, a great built, love it. I guess not a small one
in 1/72. The Lockheed Constellations are beautiful aircrafts
even in this version :-)
 _GOTOTOP